Туристична агенція “Вояж.UA”

екскурсовод організатор
Христина Щербіна

(068) 175-10-80

(068) 534-94-64

МЕНЮ

» Пам`ятка

Пам’ятка туриста, що відправляється в груповий тур

  Дякуємо, що обрали нашу агенцію для свого вікенду. Надіємось, що ми всі отримаємо максимально приємні емоції та враження під час подорожі. Нижче декілька «правил», яких радимо дотримуватись, щоб наша майбутня подорож запам’яталася усім учасникам приємними моментами.

  У поїздці завжди тримайтеся разом, всякі намагання окремих осіб піти своєю дорогою чи стежкою присікайте. Якщо ви вже зібралися іти разом, то до кінця маєте “нести цей хрест”. В поході є керівник – досвідчена, сильна людина, яка приймає всі рішення і несе за них відповідальність. Ваше завдання – виконувати всі розпорядження керівника. Не подобається – наступного разу з ним не підете. Але не псуйте походу собі і людям, що вас оточують, зайвими сварками.

  Програма автобусних турів дуже насичена. За досить короткий час Вам належить побачити дуже багато чого. Це і перевага даного виду туризму, і його недолік. Тому, уважно вивчайте програму туру, щоб потім не шкодувати про те, що Ви не змогли за відведений час побачити все, що хотіли.

 Групові екскурсійні поїздки потребують високої організованості і дисциплінованості туристів. В іншому випадку буде страждати Ваша екскурсійна програма. Тому, якщо Ви вирішили на якийсь час (або назавжди) покинути групу, повідомте про це заздалегідь Вашого гіда. У будь-якому випадку уточніть адреси і телефони готелів по маршруту. Якщо Ви відстали від групи або у Вас виникли скрутні ситуації (втратили паспорт, гроші тощо) негайно звертайтеся в міліцію.

Пам’ятка туристу, що зібрався у спелеотур

Спецобмундирування для екскурсії не є обов’язковим. Враховуючи те, що доведеться активно рухатися, вдалим вибором буде зручний одяг. Це може бути бавовняний комбінезон або легкий спортивний костюм, що закриває поперекову ділянку, коли під час пересування печерою ви робити акробатичні вправи. Взуття обов’язково має бути на гумовій не ковзкій підошві. Також треба мати рукавички, можна прості робочі. Значно підвищить комфортність перебування у печері каска. Для зручності у печері дехто використовує наколінники. Непогано, якщо турист у добрій фізичній формі.

Протипоказання екскурсії в печеру – клаустрофобія, боязнь темних закутків. Відстав від групи – сиди на місці та голосно співай Найголовніший принцип поводження в печері – не нехтувати правилами безпеки. Рухатися в печері треба дуже обережно, оскільки рятувальні роботи під землею – дуже складна операція. Хоча імовірність нещасних випадків тут мала. Варто тверезо оцінювати свої сили під землею. Робити ті рухи, які в змозі. Якщо відчуваєш нестачу сил, повідомити про це екскурсоводу. Тоді можна змінити маршрут. Якщо на складному переході, наприклад розколині, не вистачає сил лізти, треба покликати на допомогу гіда, який фізично може допомогти в тій чи іншій ситуації, зокрема підкласти руку, ногу, голову, плече, перенести на руках. Не соромитися повідомляти керуючому групою про те, що зашвидкий темп чи коридори завузькі для проходження. Уникати випадків, коли затрачаєте багато енергії у складних місцях. Пікові навантаження дуже втомлюють. Коли відчуваєте, що на розколині сповзаєте вниз, оптимізуйте положення тіла так, щоб зафіксувати його в одному положенні. Таким чином ви зможете перепочити і не витрачати зайву енергію.

У групі має бути тісна командна взаємодія. Спелеологія – це командний вид діяльності. Що складніші маршрути в печері, то важливішу роль відіграє командна робота в групі.

Якщо хтось загубився в печері, оптимальний варіант сидіти на місці та голосно співати. Або просто сидіти з увімкненим ліхтариком. Якщо людина відстала від групи – це стане очевидним максимум через дві-три години. Важливо не покидати місце. Екскурсовод пам’ятає, яким маршрутом вів групу і може швидко повернутися та підібрати того, хто відстав. Блукати лабіринтами не варто, адже це ускладнить пошукову операцію. Максимум дозволяється перебратися із вузького незручного переходу до більш широкого місця. Якщо ви загубилися. Не панікуйте. Не намагайтеся самостійно знайти вихід, якщо не впевнені в своїх силах. Сядьте на найближчій розвилці, запаліть свічку. Економте батареї. Чи не засинайте, не кричіть постійно. Якщо дотримані хоча б деякі правила безпеки, вас обов’язково знайдуть. Рух в групі. Ведучий і замикає – найбільш досвідчені Печерник. Якщо хтось затримується, по ланцюжку вперед передається команда «Стій!». Загальне правило для всіх команд: почув – повтори і передай наступного. Не втрачайте з уваги, що йде попереду. Регулярно проводите перекличку. Не бігайте по системі. Рух в незнайомому місці. Правило однієї руки. Повертайте тільки в одну сторону. Світло. Як мінімум 2 ліхтарика, основний і резервний. З 2 комплектами батарей для кожного. Основний – найкраще налобний на світлодіодах. На привалах доцільно використовувати свічки, щоб економити батарейки. У кожного повинен бути аварійний комплект – свічка і сірники в поліетиленовому пакеті.

Не смітіть під землею. Виносьте за собою сміття.

Правила відвідування храму

Зовнішній вигляд:

• Заходити до храму у шортах, спортивному одязі – заборонено.
• Слід уникати надто відкритого одягу як жінкам, так і чоловікам.
• Голова жінки повинна бути покрита (як правило хустка).
• Чоловіки навпаки, при вході в храм зобов’язані зняти головний убір.
• Заходити з напоями, морозивом та іншими наїдками – заборонено.
• Так само, як заводити до храму тварин.
• Користуватись мобільним телефоном не дозволяється.
• Фото та відео зйомка здійснюється тільки після отримання відповідного дозволу настоятеля храму.Перебування у храмі:

• Прийти до храму бажано до початку Богослужіння. Якщо ж Ви спізнилися, будьте скромними та ввічливими, щоб не заважати оточуючим. Якщо немає можливості підійти до ікон і поставити свічки, попросіть передати їх через інших людей. А також якщо немає місця на підсвічнику, то не слід знімати свічки що горять, щоб поставити свою. Біля кожного підсвічника є скринька де можна покласти там свої свічки і служителі храму обов’язково поставлять їх коли звільниться місце.

• У храмі проходячи навпроти Царських Воріт, потрібно зупинитись, перехреститись та поклонитись.• Під час Богослужіння розмовляти забороняється.

• Голосно вітатися із знайомими, рукостискання – заборонено. Дозволяється привітатись мовчазним поклоном.

• Сидіти у храмі дозволяється лише в разі хвороби чи немічним.

• Покидати храм до завершення Богослужіння не бажано, але якщо це необхідно, то слід зробити це тихо і непомітно.

Рекомендуємо взяти із собою:

 • Фотоапарат, акумулятори, зарядні пристрої до телефону,
 • сонцезахисні окуляри
 • кишенькові кошти (для сувенірів)
 • питну воду та продукти
 • зручний та комфортний одяг відповідно до погодних умов та пори року, головний убір (панамка, кепка, капелюх, косинка), купальник / плавки, плащ-дощовик, вітрівка
 • зручне не слизьке взуття, кросівки
 • засоби гігієни,
 • крем для засмаги, від сонця, після засмаги (відповідно до погодних умов та пори року)
 • гітару (якщо ви вмієте грати),
 • хороший настрій
 • все інше вам дамо 
Останні відгуки
підписатися на розсилку